Česká republika,  Český ráj,  Liberecký kraj

Besedické skály

Auto jsme zaparkovali na placeném parkovišti v Besedici. Docela nás i překvapilo, že parkoviště bylo plné i v zimě. Odsud jsme se vydali po červené značce směrem k lesu a u vodojemu odbočili na modrou značku a Besedickou vyhlídku.

Pak už stačilo ujít pár metrů a ocitli jsme se ve skalním království. Původně bylo v plánu dojít po modré značce až ke Kalich – modlitebně a odsud se po schodech dostat na okruh značený žlutou značkou. Bylo by to ale špatné skalní bludiště, kdybychom neodbočili jinam. Často jsou značení umístěné přímo na kamenech a přes napadaný sníh se snadno přehlednou. Cestu jsem si tedy zkrátili, ale i tak jsme se dostali kam jsme chtěli. Na takovém místě jako tady platí víc než jinde, že není časově km jako km.

Žlutá značka nás provedla lesní cestou plné borůvčí až do Chléviště, kde nás čekala další cesta mezi skalami s řadou schůdků a úzkých průlezů. Schody byly v některých místech i namrzlé a bylo potřeba dávat pozor. Cestu mezi skalami nám pestřili krásné vyhlídky. Na některé jsme se museli doslova přes zamrzlé schody vydrápat, ale i tak to stálo za to.

A protože kochání se krajinou, zkoumání každého spadlého balvanu nám zabralo víc času než jsme plánovali, okruh jsme museli trošku ošidit a u rozcestníku Pánovo pole odbočit znovu na červenou značku a vrátit se zpět k autu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.