Warning: mysqli_query(): (HY000/1712): Index ljm8_postmeta is corrupted in /data/web/virtuals/224347/virtual/www/domains/cacorkyvakci.cz/wp-includes/wp-db.php on line 2162
Domácí modelína
Učíme se hrou

Domácí modelína


Warning: mysqli_query(): (HY000/1712): Index ljm8_postmeta is corrupted in /data/web/virtuals/224347/virtual/www/domains/cacorkyvakci.cz/wp-includes/wp-db.php on line 2162

Venku nám přituhuje a začíná usoplená sezóna, víc už trávíme v teple domova. Je to pro nás ideální doba pro domácí hokusy pokusy a jiné tvořivé aktivity na které během pěkných dní není čas.

S holkama jsme vytáhly krabici s proprietami na modelování a vrhly se na výrobu domácí modelíny. Dříve jsem kupovala tolik oblíbenou Play doh, ale za pár dní se po ní slehla zem, většinou nám někde vyschla nebo se smíchala a už nebyla pro holky zajímavá. A tak nějak se stávalo, že se i dlouho nemodelovalo. Kdo to taky pořád měl stíhat kupovat :). Takže byl pravý čas začít si jí dělat doma vlastní.

A tady konečně recept jak na ní :). Vyčarujete si ji během pár minut s minimem surovin, s minimálními náklady a vše najdete doma. Toto je množství, které se nám osvědčilo jako ideální pro jednu barvu.

75 g hladké mouky

38 g soli

150 ml vody

1 lžíce octa

1/2 lžíce oleje

barvy – používám co dům dal, např. šťávu z řepy, kakao, kurkumu a když na některé barvy není nic z přírodního, použiji potravinářské barvy.

Mouku smíchejte se solí. Ve vodě promíchejte ocet, olej a barvu. Nachystejte si teflonovou pánev nebo nějakou s nepřilnavým povrchem, ať se Vám modelína nelepí. Na středním plameni na pánvi smíchejte směs mouky s obarvenou vodou a míchejte. Zpočátku se budou tvořit hrudky a nakonec vznikne jedna velká hrouda. Vše trvá jen chviličku, po vychladnutí jí ještě prohnětu a můžeme si hrát :). Uchováváme v lednici v plastových kelímcích. Nám k tomu slouží ještě z dob příkrmů kelímky se sřoubovacím víčkem od Aventu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.