Warning: mysqli_query(): (HY000/1712): Index ljm8_postmeta is corrupted in /data/web/virtuals/224347/virtual/www/domains/cacorkyvakci.cz/wp-includes/wp-db.php on line 2162
Tipy na výlety z Jánských Lázní
Česká republika,  Královéhradecký kraj,  Krkonoše

Tipy na výlety z Jánských Lázní


Warning: mysqli_query(): (HY000/1712): Index ljm8_postmeta is corrupted in /data/web/virtuals/224347/virtual/www/domains/cacorkyvakci.cz/wp-includes/wp-db.php on line 2162

Po nějaké době jsme se vydali přes léto znovu do Krkonoš a chtěli poznat trošku i tu východní stranu. Výběr padl na Jánské Lázně a začalo se s plánováním výletů.

Mám ráda lázeňská města, mají u nás takovou svoji typickou atmosféru. Procházka po kolonádě tedy nesměla chybět, kór když jí máte pár metrů od apartmánu. Jak se ukázalo, tak Jánské Lázně jsou celkem dobrý výchozím bodem pro řadu výletů, které se dají zvládnout i s malými dětmi pěšky. Z Jánských Lázních jsme zvládli vyrazit na stezku korunami stromů a projít dvě naučné stezky.

Stezka korunami stromů

Délka stezky : 1,5 km samotná stezka

Vhodná pro : s kočárkem ano

Stezka uprostřed lesů, která naskýtá krásný pohled do okolní krajiny. Velké placené parkoviště je hned u stezky. Pokud jezdíte na výlety s chlupatým parťákem jako my, tak sem je bohužel nepouští, ale mají pro ně připravené velké kotce hned za pokladnou. Stezka je zpestřena několika zajímavostmi z krkonošské zvířecí říše a cestu zpět si můžete zkrátit jízdou na obří skluzavce za poplatek 50,- Kč. Děti mohu až od 120 cm. U východu je jídelna a obchod se suvenýry. Posedět se dá i venku na menší terase u dětského hřiště.

https://www.stezkakrkonose.cz/

Vřetenovčí hravá naučná stezka

Délka trasy : 850 m samotná stezka

Vhodná pro : kočárek do terénu

Lesní stezka začíná na okraji města a dá se krásně propojit se stezkou Krakonošova Muchomůrka. V podstatě spojením obou stezek se se dostanete z Jánských Lázní až do Svobody nad Úpou.

Vřetenovčí stezka je poměrně nová a na několika interaktivních stanovištích se dozvíte o životě šneka Vřetenovky.

Naučná stezka Krakonošova Muchomůrka a Farmapark Muchomůrka

Délka trasy : cca 850 m

Vhodné pro : kočárek do terénu

Než si stačíte povšimnout, že Vřetenovčí stezka končí ocitnete se na stezce Muchomůrky, kde Vás hned na začátku uvítá dřevěná socha Krakonoše s pořádnou bichlí. Stezka je plná zvětšenin z Krakonošova příbytku. Cestou po stezce narazíte i na pěkný farmapark Muchomůrka.

http://www.farmapark-muchomurka.cz/

Další místa co máme na seznamu v okolí Jánskách Lázní

Mít více času zkusili bychom ještě kabinovou lanovkou vyjet na Černou horu a spojit to s procházkou po naučné stezce Černohorské rašeliniště. Mapu si zde do dalšího putování s dovolením odložím 🙂

Stejně tak mapu k vodopádům v Klousově dole, které mě mrzí, že jsme nestihly, ačkoliv jsme je měli téměř za domem 🙁

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.