Warning: mysqli_query(): (HY000/1712): Index ljm8_postmeta is corrupted in /data/web/virtuals/224347/virtual/www/domains/cacorkyvakci.cz/wp-includes/wp-db.php on line 2162
Lesní hrádek Aichelburg
Česká republika,  Královéhradecký kraj,  Krkonoše

Lesní hrádek Aichelburg

Délka trasy : jednosměrná trasa z malého stání u silnice cca 400 m, od informačního centra Veselý výlet 1,7 km

Vhodné pro : nosítko

Celkem strmý výšlap na opravenou zříceninu lesního hrádku Aichelburg, na kterou jsme se dostali hned od cesty z Temného Dolu do Velké Úpy. Cesta k hrádku vede po kamenných schodech do velkého kopce. S úplně malými dětmi jedině v nosítku, občas to po cestě dolů podkluzovalo.

Než se k hrádku vydáte, musíte se ještě zastavit v informačním centru Veselý výlet v Temném dole, kde si oproti záloze 500,- Kč a za poplatek 50,- Kč zapůjčíte klíče a můžete si hrádek prohlédnout i zevnitř. Naproti informačnímu centru Veselý výlet je parkoviště, kde můžete nechat auto a vydat se podél cesty (bez chodníku ) na zříceninu pěšky. Nebo můžete popojet a zanechat auto na malém plácku hned pod schody vedoucí na hrádek.

Pár metrů za hrádkem v kopci je malá vyhlídka, na kterou jsme vylezli po žebříku. Je to v podstatě takový velký kámen, odkud je mezi stromy vidět dolů do údolí.

Výlet na hrádek není na celý den, zvládli jsme ho za dopoledne a dál jsme pokračovali do Velké Úpy směr herní krajina Pecka 👉 http://cacorkyvakci.cz/herni-krajina-pecka/ . Po cestě jsme dali výbornou baštu v hostinci Na Kopečku, kde mají v dětském menu i normální jídla jako svíčkovou nebo vrabce.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.