Warning: mysqli_query(): (HY000/1712): Index ljm8_postmeta is corrupted in /data/web/virtuals/224347/virtual/www/domains/cacorkyvakci.cz/wp-includes/wp-db.php on line 2162
Lidské tělo
Učíme se hrou

Lidské tělo


Warning: mysqli_query(): (HY000/1712): Index ljm8_postmeta is corrupted in /data/web/virtuals/224347/virtual/www/domains/cacorkyvakci.cz/wp-includes/wp-db.php on line 2162

Neustále zvídavé otázky ohledně lidského těla mě přiměly k názorným pomůckám. Zde najdete od nás pár tipů, jak s tím i pohrát 🙂

Kostra a orgány

Na netu jsem za pár korun pořídila v pdf formátu kostru lidského těla s orgány (odkud je ta naše si nevzpomenu, ale dost jich je ke stažení např. na www.eschovka.cz). Součástí byly i popisy jednotlivých orgánů a jejich funkce. Vše jsem si nechala vytisknout ve formátu A3, doma zalaminovala a podlepila magnetickou folií.

Jeden bok lednice mám polepený tabulovou folií. Mimochodem, výborná věc do kuchyně! Tabuli třeba používám k psaní jídelníčku. Určitě to ženy znáte…věčné dilema. Teď jsem se nám hodila právě i na skládání lidského těla.

Ledviny

Na tuto srandu nám stačil kus kartonu, brčka, balonky, pet lahve, lepidlo, papír, fixy a pytlík z kohoutkem od krabicového džusu.

U čůrání holky vydržely fakt dlouho, pokusím se to vytunit a na léto zahradní aktivita jak vyšitá 🤪💦

Na karton jsme si nakreslily ledviny, pet lahve seřízly a na hrdlo nasadily balonky s ustřiženou špičkou. Pet lahve ( ledviny ) jsme pomocí šroubu s maticí připevnily na karton. Do hrdla jsme protáhly brčko a spoje utěsnily lepidlem z tavky. Druhé konce brček jsme spojily do pytlíku od džusu (močový měchýř) , který má připevněný kohoutek a opět jsme to utěsnily co se dalo. Pod kohoutek lavor nebo pekáč a už jen plnit ledviny a čůrat o sto šest.

Plíce

Toto je pomůcka hotová za pár minut, stačí barevný papír, dvě kloubová brčka, lepící páska a igelitové pytlíky.

Na papíry jsem nakreslila podle obrázku z netu plíce, které jsem vystřihla. Obě brčka spojila lepící páskou k sobě a na každou kratší část brčka od klobu připevnila pomocí lepící pásky pytlík. Nakonec brčka jsme přilepily na papírové plíce, dozdobily nosem a pusou a dýchání se mohlo začít testovat.

Kostra venku

Na zahradě přišel čas zastřihování jabloní a to bylo hned materiálu. Na krabici od balíku jsem nakreslila obrys lidského těla, z Hallouweenu jsem vytáhla kostru jako mustr a šlo se na věc.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.