Warning: mysqli_query(): (HY000/1712): Index ljm8_postmeta is corrupted in /data/web/virtuals/224347/virtual/www/domains/cacorkyvakci.cz/wp-includes/wp-db.php on line 2162
Malý Blaník – Zřícenina kaple Máří Magdaleny
Česká republika,  Středočeský kraj

Malý Blaník – Zřícenina kaple Máří Magdaleny

O Velkém Blaníku jsem kdysi už psala, tak teď přišel na řadu jeho o fous menší bráška Malý Blaník.

Délka trasy : 2,8 km tam i zpět

Vhodné pro : pěšky, nosítko

Malý Blaník od Velkého dělí v podstatě jen silnice. Na rozdíl od velkého bráchy nenabízí interaktivní stezku ani rozhlednu, ale pěknou procházku lesem ke zřícenině kaple Máří Magdalény.

Ze společného spodního parkoviště ( o víkendech placené 40,- Kč ) nedaleko Louňovic pod Blaníkem jsme se hned za informačními cedulemi vydali polní cestou z kopce dolů, která nás navedla na žlutou a červenou turistickou značku. Tu jsme následovali až ke zřícenině.

V teplých měsících doporučuji jít pár metrů dolů podél silnice a na ní se napojit rovnou na červenou turistickou značku. Na poli je hned na cestě do lesa postavena celoročně maringotka s včelími úly. Pokud by jste se sem vydali v letních měsících, je to o žihadlo. Včely byly při naší předposlední návštěvě dost agresivní, už několik metrů od úlu jsem jedno vyfasovala a tuto cestu jsme tenkrát vzdali.

Většina cesty ke kapli vede do pozvolného kopce lesní cestou. Posledních pár metrů od vyhlídky už má strmější terén.

Kaple je v současné době v rekonstrukci, není tedy umožněn vstup. Dá se ale obejít ze všech stran a posedět v přístřešku hned před ní. Zpět se to dá vzít jinou trasou a udělat si i delší okruh.

O Velké Blaníku se dočtete zde.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.