Warning: mysqli_query(): (HY000/1712): Index ljm8_postmeta is corrupted in /data/web/virtuals/224347/virtual/www/domains/cacorkyvakci.cz/wp-includes/wp-db.php on line 2162
Národní park Krka
Chorvatsko

Národní park Krka


Warning: mysqli_query(): (HY000/1712): Index ljm8_postmeta is corrupted in /data/web/virtuals/224347/virtual/www/domains/cacorkyvakci.cz/wp-includes/wp-db.php on line 2162

Po dvou letech jsme se vypravili na vodopády znovu. No nevyužijte toho, když je po pandemii všude méně turistů :). Tentokrát jsme to vzali druhou stranou a to od obce Skradin. Pokud by jste jeli na Skradin od Splitu, určitě stojí za zastávku odmorište Krka, kde je pěkná vyhlídka.

Skradin je malá obec s moc pěknou zátokou a kotvištěm plachetnic. Posezení u kávy přímo u břehu a kochat se výhledem by snad i stačilo k úplné spokojenosti. Odsud také vyplouvají lodě, které Vás přiblíží k vodopádům Skradinski buk. Vstupenky do parku, které jsou zároveň i lístkem na loď zakoupíte v info centru ( skleněná budova, kterou nelze přehlédnout ). Na loď se s běžným kočárkem také dostanete. Na parkování se zde myslelo a dostat se k vodopádům není vůbec žádný problém. Vše je dobře značené a v sezóně, kdy je velká návštěvnost, stačí jít opravdu s davem :).

.

.

Vodopády Krka, jsou po Plitvických jezerech snad druhý nejnavštěvovanější přírodní park v Chorvatsku.

Od nás z Tučep to k vodopádům trvá něco kolem hodiny a půl. Výchozím bodem může být i obec Lozovac na jejímž okraji je velké parkoviště pro návštěvníky. Tady si také zakoupíte lístky do parku, můžete využít i autobusy, které jsou zde připravené k přepravě turistů dolů k začátku okruhu. Cesta k vodopádům je ze strmého kopce, doporučuji raději využít autobus a obrnit se pokud nevyrazíte brzy. Bývají totiž často narvané k prasknutí, obzvláště v sezóně.

Krka je na rozdíl od Kravice rozlehlejší a okruh kolem vodopádů je na delší procházku. Kočárkem jsme se sem dostali bez potíží, pouze na konci okruhu jsou schody, po kterých kočárek můžete vynést nebo se vrátit stejnou cestou zpět. Přímo u vodopádů je stánek se suvenýry, zmrzlinou. Další řadu bister najdete i u parkoviště.

http://www.np-krka.hr/en/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.