Warning: mysqli_query(): (HY000/1712): Index ljm8_postmeta is corrupted in /data/web/virtuals/224347/virtual/www/domains/cacorkyvakci.cz/wp-includes/wp-db.php on line 2162
Podhradská cesta Kokořínskem
Česká republika,  Kokořínsko,  Středočeský kraj

Podhradská cesta Kokořínskem

Délka trasy : 3,7 km

Vhodné pro : pouze pěšky

Parkování : placené parkoviště pod hradem Kokořín

Zprvu to vypadalo podle délky trasy na nenáročný výlet. Chtěli jsme především v parném dni zahučet někam do lesa kde nebudou lidi. To se nám sice povedlo, ale zato terén nás pěkně vypekl.

Hned začátek trasy ( zelená tur. zn. ) od rozcestí Kokořín – dolina začíná úzkou kamenitou cestou do kopce. Naštěstí před vrchem je pár drobných jeskyněk, u kterých jsme mohli na chvíli zastavit a děti začít z průzkumem. Od rozcestí Na Panském začíná sestup dolů a pokračujeme už jen po červené tz. Terén není určitě vhodný pro vozítka jakéhokoliv druhu. Na trase se schází z vrcholků skalnatých útvarů po krátkém kovovém žebříku a prudkých dřevěných schodech. Jakmile se dostaneme dolů ocitneme se mezi skalami v malém údolíčku, kde je krásný chládek a pro děti dřevěné můstky na řádění.

( Do tohoto údolíčka se dostanete i z hlavní cesty směrem ke kempu, který bohužel není pro turisty průchozí / výjimkou jsou ubytovaní / musí se tedy kemp obejít. Cesta je pak něco kolem 1 km ).

Původně jsme chtěli udělat okruh a po červené tz dojít zpět k rozcestí Podhradská cesta, ale upřímně jsme byli rádi, že máme možnost si cestu zkrátit a asfaltkou vedoucí do kempu se vrátit zpět na hlavní silnici a dojít podél ní k parkovišti. Tento výlet byl ukázkovým případem toho, že nejsou km jako km :).

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.