Warning: mysqli_query(): (HY000/1712): Index ljm8_postmeta is corrupted in /data/web/virtuals/224347/virtual/www/domains/cacorkyvakci.cz/wp-includes/wp-db.php on line 2162
Public Jukebox, zřícenina větrného mlýna a pár zastávek po cestě na Prahu
Česká republika,  Středočeský kraj

Public Jukebox, zřícenina větrného mlýna a pár zastávek po cestě na Prahu


Warning: mysqli_query(): (HY000/1712): Index ljm8_postmeta is corrupted in /data/web/virtuals/224347/virtual/www/domains/cacorkyvakci.cz/wp-includes/wp-db.php on line 2162

Délka trasy : 2 km tam i zpět

Vhodné pro : pěšky

Jít si k lesu zatancovat, zaposlouchat se do vážné hudby a přitom se kochat krajinou…. V této Covidové době to určitě přijde vhod.

Auto jsme zaparkovali v lese na zpevněné cestě, kousek za chatkovou osadou. Odsud jsme se po zelené turistické značce vydali nenáročnou trasou přímo k jukeboxu, který stojí hned na pokraji lesa. Za každou pětikačku si tu můžete pustit písničku nebo mluvené slovo a prostě se jen zaposlouchat.

K jukeboxu je možné se dostat z více stran. My si zvolili cestu lesem. Pokud by jste chtěli jet s kočárkem, dá se sem dojít od parkoviště u autobusové zastávky Zrůbek. Více o této trase sepsali na svůj blog akční rodiče .

A protože jsme sem zavítali před lockdownem, museli jsme využít poslední den a podívat se i po okolí. Počasí nám přálo, tak by byl hřích to nevyužít.

Zřícenina větrného mlýna

Pozůstatky tohoto mlýna se nachází pár minut autem od jukeboxu, nedaleko rybníka Musík. Pěšky se sem dostanete procházkou po málo frekventované cestě z obcí Dublovice nebo Příčovy. Nebo můžete dojet přímo k zřícenině autem, kde je místo pro zaparkování a udělat si procházku od mlýna k rybníku. Cesty jsou zpevněné, jsou tedy vhodné i pro kočárek.

Dančí obora Kňovice

Po cestě na Prahu jsme se chtěli zastavit ještě na Tvrzi Křepenice. V obci Kňovice jsme narazili na oboru plnou krásných daňků. Obora je hned u silnice a dá se tu bez problému zastavit. Daňci jsou na lidi celkem zvyklí a nechají se i nakrmit natrhanou trávou.

Pokud máte už zdatné chodce, dá se k oboře dojít od zříceniny mlýna i pěšky. Trasa vede po silnici (cyklostezka 8135) do kopce mezi poli.

Tvrz Křepenice

Tady jsme auto zaparkovali hned u obecního úřadu. Tvrz, není bohužel přístupná veřejnosti. V ohradě tu můžete vidět stádo ovcí, dát si svačinu v přístřešku a podívat se k rybníku. Za úřadem je dětské hřiště s kolotočem, klouzačkou a pískovištěm.

Zastávky v bodech

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.