Česká republika,  Morava

Punkevní jeskyně, propast Macocha a Dům přírody Moravského kraje.

  • Délka trasy : 1,5 km pěšky ze Skalního mlýna k jeskyni bez využití vláčku. Samotná prohlídka cca 1,5 km chůze. 3,2 km od vrcholu propasti zpět do Skalního mlýna.
  • Vhodné pro : nosítko
  • Mapa : https://mapy.cz/s/mafupogapu

Vybrali jsme si pro děti více zážitkovou trasu a to od Skalního mlýna. Auto jsme nechali na placeném parkovišti ( 50,- Kč ) před informačním centrem. Zde jsme zakoupili rodinnou vstupenku do Punkevních jeskyní ( 2+2 860,- Kč) a jednosměrnou jízdenku na vláček a lanovku ( 2+2 560,- Kč ). K jeskyním je možné se dopravit i po svých a nějakou tu kačku třeba i ušetřit.

Vstup do jeskyní se dá zakoupit i online a podle počtu návštěvníků mimo hlavní sezónu to má určitě smysl https://www.caves.cz/jeskyne/punkevni-jeskyne

Vláčkem jsme se nechali vyvézt až před vstup do jeskyní ( i zde je možné zakoupit vstupenky ). Prohlídka se skládá ze dvou částí, jedna suchá a druhá mokrá. První část prohlídky nás po souši zavedla až na dno propasti Macocha a odsud jsme se už nalodili na lodičky, které nás provezly druhou částí jeskyní. Mám za sebou už pár komentovaných prohlídek jeskyní a tahle byla zatím ze všech nejlepší. Zdejší průvodci májí opravdu smysl pro humor a prohlídku všem věkovým kategoriím pěkně zpestřili.

Pár metrů od vstupu / výstupu do jeskyní jezdí kabinová lanovka, kterou jsme se nechali vyvézt na vrch propasti. Odsud jsme se už zpět k autu vydali pěšky z kopce dolů po žluté turistické trase.

Ve Skalním mlýně je také Dům přírody Moravského krasu, kde je interaktivní expozice, 3D kino s pohádkami týkající se tohoto kraje a venku geologická expozice ( 2+2 180,- Kč ).

Na návštěvníky jsou tu opravdu připravení. Dobře se najíte třeba hned u parkoviště v Hotelu Skalní mlýn nebo u vrchního můstku přímo nad propastí v Chatě Macocha U vstupu do jeskyní si můžete dát zase něco malého u stánku. Každopádně se připravte, že tento výlet Vám provětrá peněženku.

Provoz vláčku a lanovky

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.