Warning: mysqli_query(): (HY000/1712): Index ljm8_postmeta is corrupted in /data/web/virtuals/224347/virtual/www/domains/cacorkyvakci.cz/wp-includes/wp-db.php on line 2162
Rozhledna Děd
Česká republika,  Křivoklátsko,  Středočeský kraj

Rozhledna Děd

Délka trasy : cca 3 km tam i zpět

Vhodné pro: v zasněžených dnech saně. S kočárkem tuto trasu spíše ne, terén je dost nerovný a 130 m do rozhledny je strmější nerovný kopec.

K rozhledně Děd se dá dostat hned po několika trasách. My si vybrali záměrně tu nejkratší. Malá má teď nějaké lemří období, takže delší trasa s ní je spíš zkouška nervů, ale hlavně jsme chtěli s sebou vzít i sáně. Když už tak pěkně napadalo, tak se toho musí využít kde se dá.

Auto jsme zaparkovali v obci Zdejcina ( ulice Lesní ) a vydali se do kopce po zelené turistické značce. Po pár metrech cesty po betonových panelech jsme se dostali na lesní cestu, ta je celkem nerovná, místy ze sněhu už vykukoval nějaký ten šutr. Po cestě nám trasu křížili jiné stezky. Výlet by se dal dobře protáhnout i do okruhu.

Cesta je do postupného kopečku, jen posledních asi 130 m se zelená tz stáčí do prudšího kopce mezi stromy, kde to na saně není ani jedním směrem. Takže hezky pěkně po svých. Rozhledna je malinká, cihlová, volně přístupná a pro milovnice pohádek velmi lákavá.

Cestou dolů jsme většinu trasy sjeli na saních, ale spíš se cácory nechaly táhnout. Na sáňkování cesta není úplně ideální, místy jsou výmoly a ke konci trasy od rozhledny už prokukovaly i kameny. Mít saně jako možný dopravní prostředek pro lenochy s možností nějakého toho svezení a výlet má zase trošku jiný rozměr.

Okolí rozhledny

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.