Jihočeský kraj,  Středočeský kraj

Solenická podkova a zámek Orlík

Zase jsme se vydali směr jih škrtnout pár míst, které jsme chtěli navštívit. Pokud máte rádi na Vltavě vyhlídku Máj, tak tato Vás taky potěší. Je sice o pěkný kus cesty dál od Prahy, ale za to jsme tu byli sami :).

Auto jsme zaparkovali v obci Zduchovice, kde jsme si na jednom z domů hned všimly velký ukazatel na vyhlídku. Za domky jsme se napojili na polní cestu přímo k lesu. Na mapě jsem vyznačila cestu, ale jde to vzít do lesa hned zkraje a neobcházet ho, mapy bohužel tuto zkratku neznají. Cesta lesem je po nově vystavěné cestě. Odbočka k vyhlídce je mezi stromy do kopečku a pak rovně ze strmého kopce dolů. S kočárkem by jste se sem dostali jen k odbočce.

https://mapy.cz/letecka?planovani-trasy&x=14.2058762&y=49.6343042&z=15&rc=9gVjyxV8YXelfdOR&rs=coor&rs=base&ri=&ri=1979194&mrp=%7B%22c%22%3A132%7D&rt=&rt=&xc=%5B%5D

Po vyhlídce jsme si to ještě protáhly na zámek Orlík. Kousek od zámku je velké parkoviště s malým občerstvením a k samotnému zámku už je to jen kousíček z mírného kopce. Zámkem jsme jen prošli na věž, odkud je opravdu pěkný výhled na Vltavu. Z přístaviště pod zámkem ještě několikrát denně vyplouvá parník na hrad Zvíkov, tak pokud se sem vydáte na celý den, je toho tu v okolí opravdu dost, kam se podívat.

https://www.orlickalodni.cz/aktualni-jizdni-rad-orlik/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.