Warning: mysqli_query(): (HY000/1712): Index ljm8_postmeta is corrupted in /data/web/virtuals/224347/virtual/www/domains/cacorkyvakci.cz/wp-includes/wp-db.php on line 2162
Toulky Mariánskými Lázněmi
Česká republika,  Karlovarský kraj

Toulky Mariánskými Lázněmi


Warning: mysqli_query(): (HY000/1712): Index ljm8_postmeta is corrupted in /data/web/virtuals/224347/virtual/www/domains/cacorkyvakci.cz/wp-includes/wp-db.php on line 2162

Jedno z lázeňských měst západočeského trojúhelníku. Město, které mi utkvělo z dětství jako to nejhezčí.

Kolonáda, krasně zdobené domy, kočáry s koňským spřežením, tradiční oplatky a všude přítomné prameny. Mariánky a okolí jsou určitě jedny z míst, které zaberou klidně víc jak víkend.

To nejlepší jsem se pokusila nacpat do jednoho okruhu, který se dá zvládnout za jeden den.

Délka trasy : celkem cca 4 km + lanovka

Zpívající fontána a kolonáda Maxima Gorkého

Vhodné pro : pro kočárky, odrážedla

Podařilo se mi sehnat ubytování přímo na hlavní třídě. Na kolonádu jsme to měli tedy jen přes ulici, což bylo pro začátek a konec okruhu ideální. (Tip na ubytko úplně dole)

Sochařský pohádkový ráj a park Boheminium

Vhodné pro : kočárek

Na kopec Krakonoš jsme se nechali vyvézt kabinkovou lanovkou. Od kostela Nanebevzetí Panny Marie je to ke stanici lanovky něco málo přes půl kiláku a vyvezlo nás to před hotel Krakonoš, kde se u jeho venkovní restaurace nachází malý sochařský ráj s postavami z pohádek. Vše je volně přístupné.

https://www.skimarianky.cz/leto/cenik/

Pár metrů pod hotelem se nachází za ohradou park Boheminium s mnoho miniaturami hradů, zámku a různých staveb z naší země. Hned u vstupu děti zaujme vlaková stanice v Děčíně, hlavně možnost ovládaní vlaku. Areál je přístupný i s kočárkem, uvnitř se nachází restaurace a dětské hřiště. Pokud by jste si raději sváču dali někde bokem, pár zákoutí s lavičkami a výhledem do ohrady s poníky to umožní. Počítejte, že zde z celého okruhu strávíte nejvíce času :).

Obora Hvozd a rozhledna Halemika

Vhodné pro : pro kočárek pouze k oboře, cesta k rozhledně není vhodná pro kočárek

Když už se nám podařilo park opustit vydali jsme se podél jeho ohrady. Po pár metrech jsme se dostali k ohradě s jeleny a daňky, odkud jsme po žluté turistické značce pokračovali až k rozhledně Halemika. Necelých 400 m od obory scházíme z asfaltové silnice a vydáme se ušlapanou cestou pod vlekem.Odsud už cesta pro kočárek není vhodná.

Přírodní park Přelát

Jestli něco s dětmi v Mariánkách nesmíte minout, tak to je lanové hřiště u Prelátova pramene. Toto hřiště jsme již nedali v rámci okruhu, zajeli jsme si sem zvlášť a zaparkovat se nám podařilo asi 600m od Preláta nedaleko jiného hřiště (viz mapa ). V horkých letních dnech tu najdete mezi stromy útočiště, děti se mohou vyrachtat ve vodním světě, vyřádit na prolézačkách, překážkové dráže, klouzačce, pro nejmenší je tu i pískoviště. V lesích narazíte i na srub sloužící lesní školce. Žádné občerstvení zde nenajdete, sváču tedy s sebou.

Tip na ubytko : Apartments Central Park Marienbad jsem našla přes www.booking.com . Podstatné pro nás bylo, aby nás ubytovali se psem. Poměr cena vs. kvalita byla více než dostačující a vzhledem k umístění apartmánu jsme si nemohli vybrat lépe.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.