Warning: mysqli_query(): (HY000/1712): Index ljm8_postmeta is corrupted in /data/web/virtuals/224347/virtual/www/domains/cacorkyvakci.cz/wp-includes/wp-db.php on line 2162
Výlet na Vysočinu do pekla a do pohádky
Vysočina

Výlet na Vysočinu do pekla a do pohádky


Warning: mysqli_query(): (HY000/1712): Index ljm8_postmeta is corrupted in /data/web/virtuals/224347/virtual/www/domains/cacorkyvakci.cz/wp-includes/wp-db.php on line 2162

Jak lépe zakončit výletní sezónu než v pohádce :). A ikdyž se někomu můžou zdát místa pro děti typu Peklo čertovina nebo Pohádková vesnička jako kýče, mě samotnou to lákalo vidět a tak jsem dala dohromady itinerář na 3 dny a vyrazili jsme.

Devět skal

Prní den hned po příjezdu jsme se vydali jak jinak než do lesa a rovnou na nejvyšší vrchol Žďárských lesů, na Devět skal.

Auto jsme nechali na parkovišti Pod Lisovskou skálou a hned se napojili na žlutou turistickou značkou, která nás zavedla až na rozcestí Devět skal. Tady bohužel selhala technika s navigací a podcenila se příprava, takže jsme odbočili vpravo a řídili se vzdušnou čarou, která nás po lesní cestě dovedla také k Devíti skalám, ale z druhé strany. Na rozcestí jsme měli zůstat stále na žluté, která by nás dostala do správného cíle. Ale i tak to byla krásná procházka lesem, dobře sjízdná pro kočárky i odrážedla.

https://mapy.cz/turisticka?planovani-trasy&x=16.0326985&y=49.6669582&z=15&rc=9kerBxV1nwfl.ipq&rs=traf&rs=base&ri=55266&ri=2026490&mrp=%7B%22c%22%3A132%7D&rt=&rt=&xc=%5B%5D

Zřícenina hradu Štarkov

Druhý den jsme dopoledne vyrazili na zříceninu hradu Štarkov u Jimramova ze 14. století. Auto jsme nechali na rozcestí mezi Jimramovem a Javorkem a vydali se pěšky do kopce po modré značce až k samotné zřícenině. Cesta je ušlapanou cestičkou a před samotnou zříceninou je třeba zdolat pár šutrů. Trasa je cca 1 km, na kočár zapomeňte a raději se vybavte nosítkem. Po prozkoumání zříceniny jsme se zastavili na oběd v Milovy v hostinci U Šlechtů, odkud je to už pár minut do dalšího cíle naší výpravy.

https://mapy.cz/turisticka?planovani-trasy&x=16.1685248&y=49.6403203&z=16&rc=9l0-ExVV2AfY1ejy&rs=coor&rs=base&ri=&ri=2010651&mrp=%7B%22c%22%3A132%7D&rt=&rt=&xc=%5B%5D

Pohádková vesnička

Pohádkovou vesničku jsme měli rezervovanou na 14 hodinu vč. výkladu. Vzhledem k neposedným dětem, jsme oběd hrkli jedním dechem a před prohlídkou nám ještě zbyl čas se projít po okolí hotelového resortu. Vstup do vesničky volte raději s komentovanou prohlídkou, domečky jsou pronajaté, takže se dovnitř nedostanete a samotná vesnička není nějak zvlášť veliká. Každopádně vyprávění o vesničce v podání pohádkové postavičky dokáže natáhnout prohlídku a zaujmout návštěvníky až na hodinu.

www.pohadkova-vesnicka.cz

Peklo Čertovina

A nejlepší jsme si nechali na konec, na poslední den odjezdu. Rezervaci jsme měli hned na dopoledne a už od parkoviště jsme nevěděli co prohlížet dřív. Musím říct, že mě mile překvapila propracovanost tohoto objektu do posledních detailu :). Nad zemí je recepce se zamykacími boxy a restaurace. Před začátkem prohlídky si Vás přijde čert přepočítat a v jeho doprovodu se odeberete do podzemí. Skupinku jsme měli menší a vzhledem k přítomností dětí byli čerti celkem slušní, huba jim jela na plné obrátky, vtipy sypali z rukávů a poznámky návštěvníků smečovali bez zaváhání. Čert Vás protáhne celým peklem, od školy, mučírny až po pekelný bar, kde můžete ochutnat jejich pivo. Ale aby jste to neměli jako procházku nebíčkem, ve škole všem promrskají znalosti na mučidlech prokrví celou člověčinu a to pivo dostanete jako satisfakci :D. Smát se budete od začátku až do konce. Jestli se děti nebojí čertů jako ty naše dvě cácory, tak toto místo v nich určitě zanechá dojem.

www.peklocertovina.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.