Warning: mysqli_query(): (HY000/1712): Index ljm8_postmeta is corrupted in /data/web/virtuals/224347/virtual/www/domains/cacorkyvakci.cz/wp-includes/wp-db.php on line 2162
Výroba mýdel
Učíme se hrou

Výroba mýdel

Za pár dní slaví starší cácorka další narozeniny a tak jsme den využily k malé domácí manufaktuře a vyrobily pár dárečků a propriet do domácnosti.

Vzhledem k tomu, že mýdla děláme s dětmi, na výrobu používáme kupované mýdlové hmoty. Ingredience dáváme často podle nálady, přidáváme aktuálně nasbírané bylinky nebo co máme zrovna doma.

V pytlíčkách máme 3 druhy mýdel z cca 0,5 kg transparentní mýdlové hmoty. Mýdla jsem tedy dělala ve 3 várkách a každou z nich nechala ve vodní lázni rozpustit a na mírném ohni zahřívat až do konce.

  1. Bánán s čokoládou obsahuje – pár kapek bánánové vůně, 3 lžičky růžového jílu, lžičku měsíčkového oleje. Vše je potřeba pořádně rozmíchat. Rozmíchanou směs jsem nalila zhruba do půlky výšky srdíčkové formy na led. Do zbylé rozpuštěné směsi jsem přisypala kakao a opět promíchala. Mýdlo rychle tuhne, je tedy potřeba formu rychle dolít i zbylou čoko směsí.
  2. Banán s chudobkou obsahuje – pár kapek banánové vůně, 2-3 dny usušené květy Sedmikrásky chudobky, lžičku měsíčkového oleje.
  3. Ovocné s růží obsahují – několik kapek tekuté barvy z červené řepy, (podle požadovaného odstínu), 5 kapek eo lemongras, 8 kapek eo sladký pomeranč, 2 kapky eo skořice, lžička měsíčkového oleje. Na dno formy jsem nasypala pár květů sušených růží a zalila mýdlovou směsí.

P.s. U éterických olejů je potřeba si dávat pozor, zda jsou vhodná pro použití na kůži.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.